Výlety
změnit řeč:
CZ DE
Překrásná příroda v okolí Lipenského jezera láká k procházkám a výletům a je nejenom rájem fotografů a houbařů.


My jsme pro Vás připravily několik možností pro pěší turistiku nebo vyjížděk na kolech:

Celodenní výlet na Smrčinu (Hochficht):
Celková vzdálenost cca 25 km, převýšení 680 m.

Doporučená trasa: vlakem či autem do Nové Pece, po žluté přes Klápu na Tokaniště, dále po červené na Smrčinu (1338 m n.m.), zpět po hřebenu po červené na Hraničník (1283 m n. m.) až na hraniční přechod Plešné Jezero – Holzschlag, odsud po Rakouské cestě (modrá) přes Říjiště do Nové Pece.


Výlet do Dobré – cíl: stylová hospůdka U Němečka
celková vzdálenost cca 14 km, výškové převýšení minimální - cesta vede po vrstevnici:
vlakem do Stožce, po žluté přes Stožeckou louku do Dobré, na hospůdku narazíte po několika stech metrech chůze vesnicí.

Po příjemném posezení pokračujete vesnicí dále směrem do Černého Kříže, po cca 3 km se začnete přibližovat k železniční trati, která vede z Černého Kříže do Volar, poslední asi 1 km dlouhý úsek půjdete těsně podél trati až do železniční stanice Černý Kříž.


nebo

celková vzdálenost cca 19 km, výškové převýšení 320 m

vlakem do Černého Kříže, po modré přes Studenou Vltavu ke Stožecké kapli, při dobré viditelnosti doporučujeme krátký výstup na Stožeckou skálu (lze dohlédnout až na rakouské Alpy), dále po modré směrem na Stožeckou louku, odsud pokračujete po žluté do Dobré a z pět do Černého Kříže (viz předchozí varianta).


Celodenní výlet na Plešné jezero a Stifterův památník
Ledovcové jezero, jediné v jihočeské oblasti Šumavy. Nad skalním výběžkem nad jezerem ve výši 1311 m je památník A. Stiftera s vyhlídkou. Celková vzdálenost tam a zpět z parkoviště cca 23 km pěšky, na kole cca o 10 km delší, ale dolu rychlejší. Doporučená trasa: vlakem čí autem (až na horní parkoviště) do Nové Pece, po zelené až na kopec.


Jelení vrchy
Celková vzdálenost cca 28km.

Doporučujeme na kole, které si můžete zapůjčit v Nové Peci. Z Nové Pece po modré vedle Schwarzenberského kanálu zpět 3,7km po modré pak se napojit na zelenou až do Nové Pece


[ zpět ]