Kánoích
změnit řeč:
CZ DE
Půjčovna lodí Mazel,
Horní Planá 149

Projed'te na krásný výlet po Vltavě Národním parkem Šumava, lokalitou Mrtvý luh, podél nejvyšších vrcholů Šumavy na české strané.

Výlet začíná na Soumarském mosté a končí po 16,5km v Pěkné. Tato trasa trvá 2-3 hodiny, není fyzicky náročná, zvládne ji úplný začátečník, prote je vhodná pro rodiny s malými dĕtmi. Půjčujeme stabilní rodinné kanoe, samozřejmostí je i zapůjčení plavacích vest a lodních vaků.

Odjezd každý den ve 13:00 hodin z parkovištĕ kempu Pihlov (viz mapa).

Vlastním vozem se deprovíte na Soumarský most a po sjetí řidiče zpĕt k jejich vozům. Navíc bychom Vás chtĕli upozornit na plavbu za deštĕ, kdy řeka získá neopakovatelnou atmosféru. Zdarma dostanete tištĕného průvdoce.

Objednávky a informace v kempu Piholov nebo na tel. číslech:
606 455524
606 563202
606 838795

Řeka Vltava je nejdelší českou řekou, která pramení v Národním parku Šumava a u Mělníka se vlévá do Labe. V60. letech byla na Vltavě vybudovàna přehradnì nádrž Lipno, která zajišt´uje celoroční splavnost řeky z Vyššího Brodu. Obtížnost tohoto ùseku je WW I a rychlost řeky je 3-5 km/ hod.

Na řece se vyskytují jezy, které lze však včas a jednoduše rozpoznat, bezpečně přistát u břehu a lodě přenést. Zkušenější vodáci mohou po prohlédnutí některé jezy sjíždět. Výlet může po krátké instruktáži před startem absolvovat i úplný začátečník.

Stahování dat: bližší informace o vyjížďkách na kánoích, časový rozvrh, a další detaily [PDF]


Seznam půjčoven:www.ckrumlov.cz nebo INFOCENTRUM Český Krumlov
pro dotazy. http://www.web.quick.cz/ada-lode


[ zpět ]